Aşırı Tüylenme

Aşırı tüylenme ve tedavisi;
Daphne lazer uzmanları en etkin lazer çeşidi ile ve size zarar vermeyecek en yüksek dozlarda lazer epilasyon uygularlar.

Aşırı tüylenme aslında sadece kadınların sorunu değildir. Birçok erkekte aşırı tüylenmeden şikâyetçidir. Genellikle aşırı tüylenmenin özel bir sebebi yoktur. Asıl neden çoğu zaman genetik yapıdır. Özellikle bizim bulunduğumuz Ortadoğu coğrafyası, Akdeniz bölgesi ve güney Asya’da aşırı tüylenmenin en sık nedeni genetiktir.

Kadınlarda tüy olmaması gereken bölgelerde oluşan tüylenmeye hirsutizm adı verilir. Hirsutizm durumunda örneğin yüz, çene, boyun, göğüs, sırtta aşırı tüylenme gözlenebilir. Normalde kadında tüyler ince ve açık renklidir. Hirsutizm hastalığında ise kadın vücudundaki artmış erkeklik hormonu diye de bilinen androjenler bu tüyleri kalınlaştırır ve koyulaştırır. Koyulaşan tüyler görünür hale gelir. Kadında androjen hormonlarının artışına neden olan ve en sık görülen hastalık Polikistik Over hastalığıdır. Bu hastalıklarında normalde az miktarda üretilen androjen miktarı artmıştır. Androjen hormonların yapıldığı yer kadın yumurtalıklarıdır. Yumurtalıklarda oluşan küçük kistler hormon dengesini bozar. Bu kişilerde yumurtlama bozuklukları ve adet düzensizliği de gözlenen bir bulgudur. Aşırı kilo alma ve kötü beslenme de polikistik over sendromuna neden olabilmektedir. Bazen zayıflayınca bile hastalık kendiliğinden düzelebilmektedir.

Aşırı Tüylenme ve Tedavisi, koltukaltı lazer epilasyon sonrası
Aşırı Tüylenme ve Tedavisi, koltukaltı lazer epilasyon sonrası

Eğer doktorlarımız ön görüşme sırasında sizde herhangi bir hormon bozukluğundan şüphe ederse bu hastalığın çözümüne yönelik adımlar atar. Bu nedenle güvenli ellerdesiniz. Merkezlerimizde gerektiğinde kadın hastalıkları doğum uzmanlarına muayene olabilirsiniz. Her türlü hormon tahlili, ultrason ve ileri tetkikleri yaptırma imkanına sahipsiniz.

 

Aşırı Tüylenmenin Tedavisi

Aşırı tüylenme hormonsal nedenle oluşmuş ise doktorlarımız size uygun tedaviler için size önerilerde bulunup yönlendirmeler yapacaktır. Tüylenmenizin nedeni en sık görüldüğü şekliyle genetik nedenli ise size lazer epilasyon önerecektir. Lazer epilasyonun klasik yöntemlere göre birçok avantajı vardır. Merkezlerimizde her tür epilasyon lazeri bulunmaktadır. Uygulamalar bölümünde lazer epilasyon uygulamaları hakkında detay bilgi ve fiyat bilgisi mevcuttur.

Lazer epilasyon seans seans uygulanan bir yöntemdir. Her seansta olabildiğince fazla kıl kökü etkilenmeye çalışılır. Lazer sadece büyüme evresindeki kıl köklerine etki eder. Bu nedenle ortalama 6 seans gerekir. Günümüzde birçok avantaj sağlayan lazer epilasyon sıklıkla tercih edilen epilasyon yöntemi haline gelmiştir. Kıl köklerine en iyi etkiyi sağlayabilmek için tecrübesine ve saygınlığına inandığınız lazer merkezlerine gitmenizi öneririz. Bizim merkezlerimizde işlemler doktor kontrolünde yapılır. Cilt renginize kıl yapınıza en uygun lazerle işleme başlanır. Olabildiğince etkili ve yüksek dozlar kullanılır. Cildiniz için en iyi dozu tespit etmek için gerektiğinde test seansı yapılır.

FDA tarafından lazer epilasyon uygulamasına izin verilmiştir. Tüylerin %90’a kadar temizlenebildiği ve lazer epilasyonun etkisinin kalıcı olduğunu birçok bilimsel makale de onaylamıştır. Bizim merkezlerimizde kullanılan diode ve alexandrite lazerler FDA onaylıdır. Doktorlarımız cilt tipinize yani cilt renginize, kıl yapısına ve uygulama yapılacak bölgeye en uygun lazeri seçerek o lazerle uygulama yapılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir