kıl dönmesi tedavi sonrası

Kıl Dönmesi Lazer Epilasyon

Kıl dönmesi ve batıkların tedavisinde en etkili yöntem lazer epilasyondur!

Kıl dönmesi ya da kıl batması olarak bilinen sorun birçok kadın ve erkeğin ortak sorunudur. Kıl batıkları vücutta kıl bulunan her yerde gözlenebilir. Fakat en çok görüldüğü bölge oturma bölgeleridir. Yani kalça ve üst bacağın arka kısımlarında en sık gözlenir. Boyunda ters traş olmaya bağlı sıklıkla kıl dönmesi yani batık kıllar görülür. Bir başka kıl batık bölgesi ise kuyruk sokumudur. Kuyruk sokumunda dönen kıllar kist haline gelebilir. Bu kist zaman içinde cildi delip içinden sürekli irin akar duruma gelebilir. Bu hastalığa tıpta kist dermoid sakral veya pilonidal sinüs adı da verilir. Olay kiste dönüşmüş ise tek çare ameliyattır. Bu bölgede batık riski olanların lazer epilasyon yaptırmasını öneriyoruz. Ameliyat olmuş kimselerin ise aynı hastalığı tekrar yaşamamak için lazer epilasyon yaptırması doktorları tarafından önerilmektedir.

Kıl Dönmesi Lazer Epilasyon tedavisi
Kıl Dönmesi Lazer Epilasyon tedavisi

Batıkların görüldüğü başka bir alanda alt bacaktır. Kadınlarda daha çok tercih edilen sıkı çorapların etkisiyle kıl dönmesi yani batıklar oluşur. Kıl dönmesinin nedeni bir gücün yukarıdan içeri doğru kılı baskıda tutmasıdır. Kılın ucu ters dönerek içe doğru büyür ve batık meydana gelir.

Lazer Epilasyon Paket Fiyatları

Kadın: Bölge 6 Seans Paket Fiyatı – Kampanya
Koltukaltı 220 TL
Genital 575 TL
Yarım Alt Bacaklar 1325 TL
Koltukaltı+Genital Bölge+Yarım Alt Bacak 2120 TL
Bacaklar Tüm 2210 TL
Tüm Yüz 909 TL
Çene 294 TL
Bıyık 294 TL

Kıl batıkları genital bölgede bazen koltuk altında da oluşabilir. Genital bölge batıkları bu bölgenin yapısından dolayı iltihaplanıp genital bölgede apse oluşumuna kadar bir dizi önemli soruna neden olabilir. Bu batıklarında en hızlı ve etkili tedavisi lazer epilasyondur.

Batıkların bir diğer sebebi de ağda, sir ağda gibi travmatik depilasyon uygulamalarıdır. Kıl kök ve yapısını bozarak batık nedeni olabilirler.

Her ne sebeple oluşursa oluşsun kıl dönmesinde ve batıkların en hızlı ve etkili tedavisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon batıkları kalıcı olarak yok eder. Batıkların oluşturduğu lekeler lazer epilasyondan sonra tamamen geçebilir. Zamana bırakıp gözlemek gerekir. Geçmeyen lekeler için önerimiz yine merkezlerimizde uygulanan fraksiyonel lazerlerdir.

Acıbadem Lazer Epilasyon Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir