Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri hangisi en iyi? Lazer Epilasyon seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Lazer Epilasyon Merkezlerinden neler beklemelisiniz?

Lazer Epilasyon Merkezleri
Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezlerine nasıl ulaşabilirsiniz?

Lazer epilasyon merkezleri son yıllarda çıkan kanunlar ile Türkiye’de sadece sağlık kuruluşlarında yapılabiliyor. Belli standartlar getirilerek lazer epilasyon uygulamalarının doktor kontrolünde olması zorunlu hale gelmiştir. Bizim size önereceğimiz merkezlerde doktorların idare ettiği merkezler olacaktır. İlgili görselleri takip ederek önerdiğimiz merkezlere ulaşmanızı sağlayacağız. Lazer epilasyon fiyatlarının bütçenize uygun olması önemlidir. Fakat bundan daha önemlisi doğru merkeze girmenizdir.

Lazer Epilasyon medikal bir süreçtir. Lazer Epilasyon uygulamasından önce kişinin doktor tarafından değerlendirilmesini gerektirir. Keza bizim ülkemizde laser uygulamaları yapılan bir klinik de doktor bulunması zorunludur. Bazı gelişmiş ülkelerde işin boyutu o kadar ileri gitmiştir ki, doktor olmayan kişilerin bu tip uygulamalar yapılan bir kliniğin sahibi olmaya yetkisi yoktur.

Lazer Kliniğinin deneyimi

Kliniğin deneyimi lazer epilasyonun başarısında anahtar rol oynamaktadır. Fakat daha da önemlisi işlemden önce bir dermatoloji uzmanı tarafından değerlendirilmenizdir. Bu değerlendirme ile dermatoloji uzmanı sizin lazer epilasyon için uygun bir aday olup olmadığınıza karar verecektir. Sonrasında sizin için kullanılacak lazer yöntemini belirleyerek cihazın dozlarını size göre(kıl yapınız ve cilt renginize uygun) ayarlayacaktır. Bütün bu önemli ayrıntılardan sonra işleme başlanabilir. Bu nedenle gittiğiniz lazer epilasyon merkezinde doktor özellikle de dermatoloji uzmanı bulunması konusunda hassasiyet göstermelisiniz.

Lazer Epilasyon Merkezi Hangi Lazerleri Kullanır?

Lazer epilasyon hakkında geniş bilgi içeren bu site bilimsel verilere ve deneyimlere dayanarak uzman doktorlar tarafından hazırlanmıştır. Lazer epilasyon çeşitlerinden hangisinin size uygun olduğu konusunda bir fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde doktorlar cilt ve kıl yapınızı değerlendirerek size en uygun lazer tipini belirlemektedirler. Bir lazer kliniğinde en azından diode lazer ve alexandrite lazerlerin birlikte bulunması gereğine inanıyoruz.

Lazer Epilasyon Merkezleri paket kampanaya
Lazer Epilasyon Merkezleri paket kampanaya

Bu koşulları bünyesinde bulunduran dermatoloji uzmanlarının denetimindeki aşağıdaki kliniklerle ön görüşme yapmanızı öneriyoruz.

Lazer epilasyon amacı ile kullanılan lazer sistemlerinin avantaj ve dezavantajları aşağıda özetlenmiştir. Aşağıdaki linklere tıklayarak daha geniş bilgiler içeren ilgili sayfayı da ziyaret etmenizi öneririz.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer tipi dünyada epilasyon amaçlı en çok kullanılan lazer tiplerindendir. Koyu ve açık tüm cilt tiplerinde başarılı epilasyon sağlar. Esas olarak kalın ve koyu kıllarda etkilidir. Fakat diğer lazerlerden farklı olarak bir miktar ince tüyde de epilasyon sağlayabilmektedir. Diğer lazerlerin başarısının düşük olduğu yüz, sırt, boyun, omuz, kol gibi zor bölgelerde bile başarılı epilasyon sağlayan lazerlerdir.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Bu lazer tipi teknik özelliklerinden dolayı sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Pratik ve etkili bir epilasyon lazeridir. Doğru vaka seçimi yapılırsa problem yaşanmaz. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması önemli kolaylık sağlar. Koyu tenli kişilerde uygulama yan etki ihtimalini artırır. Bu lazerin yüz, boyun gibi bölgelerde kullanımı ince tüylerde artışa neden olabilmektedir. Bu bölgelerde kullanımı cilt tipi açık renk olsa bile önerilmez.

Nd:yag Lazer Epilasyon

Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir lazer sistemidir. Oldukça ağrılı olması ve diğer iki lazere bir üstünlüğünün olmaması bu lazerin kullanım alanını kısıtlar. Çok iyi seçilmiş durumlarda nadirde olsa kullanılan bir lazerdir.

Bir yandan, FDA ( Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) bunu bizim için basitleştirmiş; bazı lazer epilasyon merkezlerinin Lazer Epilasyon u ağrısız olarak lanse etmelerini yasaklamaktalar çünkü gerçekte öyle değil. Epilasyon laseri derinizin altındaki tüyü yok etmek için ısı kullanır, bu yüzden işlem elbette hissedilmez değildir.

Lazer Epilasyonda Ağrı Olur mu?

Tüyler laser enejisini emerken, ısının bir kısmı kıl kökünden dokuya geçecektir. Bu birkaç salise sürer ama bu kaçınılmaz olarak hissedeceğiniz bir şeydir.

Bunu gidermek için laserin başlığına takılan soğutma araçları geliştirilmiştir. Bunlar tüy çevresindeki dokuyu kıl kökünden geçen ısıya karşı soğuturlar. Bu laserlerden rahatsız edici bir ısı oluşmaz.

Lazer Epilasyon için anastezik gerekmez fakat eğer kafanızda rahatsızlık duyacağınız fikri varsa, bunun için reçeteli anestezik kremler birçok klinikte bulunmakta. Birçok profesyönele göre anestezi yapmadan bu yeni hisse nasıl katlandığını görmek için en az bir seans denemelisiniz. Bu üst dudak, bikini bölgesi, koltukaltı gibi küçük bölgeler için ayrılabilir. Eğer anestezik kreme ihticayınız olursa bunu tedaviden en az bir saat önce tatbik edin ve uygulama talimatlarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

edavi Sonrasından ne beklemeliyim

Lazer Epilasyon tedavisini bitirdiniz tebrik ederiz. Doğru yoldasınız. Lazer Epilasyon sürecinden sonra, tedavi bölgesinde ilk birkaç dakikada 3 güne kadar sürebilecek tüy folüküllerinin şişmesinden kaynaklanan kızarıklıklar ile küçük şişlikler görmeyi bekleyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası

Eğer cildiniz çok hassas veya tedavi bölgeniz çok göze çarpan bir yer değilse bunlar dikkat edilecek sıkıntılar değildir bu yüzden günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

Aynı zamanda, Lazer Epilasyon sonrasında cilt renklenmesinde de değişim gözlemlemek muhtemeldir. Örneğin renk açılması veya koyulaşması gibi. Ama bu çok az sıklıkta, özellikle esmerlerde, güneş ya da solaryum ile yanmış ciltlerde meydana gelir. Genellikle geçicidir fakat eğer birkaç aydan fazla sürerse Dermotoloji doktoruna danışın.

En iyi sonucu almanız için yapabileceğiniz birkaç şey var. İşin gerçeği yapmamanız gereken de bir kaç şey. Tedaviden sonra 1 -2 hafta doğrudan güneş ışığına maruz kalmayın. İlk 24 saat terleme yeni tedavi edilen bölgede rahatsızlık verebileceği için fazla enerji harcamamaya çaba gösterin. Çekici gelebilir, fakat tedaviler arasında kılları koparmayın veya ağda yapmayın ve cildinizden dolayı şikâyet etmeyin.

Lazer Epilasyon Sonrası Ne olmamalı?

Lazer Epilasyon un bazı çok seyrek fakat muhtemel yan etkileri; yanma, tüy folüküllerinin enfekte olması, kaşıntı hissi, kabuklanma, soyulma vb. Bu tür reaksiyonların riski koyu renk tenlerde daha yüksektir. Bu yüzden tedaviden önce, gittiğiniz klinik deki dermatoloji uzmanı ile bu konuda görüşün. Bu belirtilerden birini fark ettiğinizde bunu doktorunuza bildirin. Bunlar sık olmasa da görülebilir yan etkilerdir. Önemli olan bu durumlara müdahale edecek bir doktorun bulunmasıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Dökülme ne kadar sürer?

Tedaviyi takip eden iki üç hafta içerisinde tüyleriniz büyümeye devam ediyor gibi görünebilir. Ne? Lazer Epilasyon dan sonra görünen tüyler mi? Endişelenmeye gerek yok, bu dökülecek olan anagen tüydür. (tedavi sırasında lasere maruz kalan tüy) Laser tüyü kökünden sökmemiştir ama kökün kendisine hasar vermiştir ve tüy belli bir süre bu folikülde büyümeye devam etmiştir.

Tedavi gören tüyler tamamıyla döküldüğünde ( yine, tedaviden 2-3 hafta sonra) 3-5 hafta tüysüz bir periyodun keyfini süreceksiniz. Tekrar görünmeye başladığı zaman bu sizin tüy büyüme döngüsünde anagen evrede olduğunuz anlamına gelir. Bu sonraki seansa başlamanızın zamanı geldi demektir.

Acıbadem Lazer Merkezleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir